اقامت توریستی 90 روزه بدون ویزا 

وقتی قصد سفر دارید آن هم از نوع توریستی و البته سفر به ترکیه ، تا 90 روز ( 3 ماه ) بدون ویزا اجازه اقامت در ترکیه بدون هیچ مشکلی را دارا خواهید بود. البته با ویزای توریستی و اخذ اقامت توریستی ترکیه اجازه تحصیل و کار در ترکیه را نخواهید داشت.

اقامت توریستی 6 ماهه ترکیه و یا یک ساله با کارت اقامت  
وقتی تصمیم می گیرید سفر توریستی شما به ترکیه از مرز 90 روز بگذرد پس از ترجمه مدارک مربوط در دفاتر اسناد با مراجعه به اداره مهاجرت ترکیه درخواست اقامت توریستی ترکیه 6 ماهه و 1 ساله  را  ثبت می نمایید. بعد از آن باید بیمه سلامت و قرارداد منزل تهیه گردد و بعد از پر کردن فرم  آنلاین قرار ملاقات صادر می گردد. لازم به ذکر است زمان تقریبی مراحل دریافت اقامت توریستی 6 ماهه و یک ساله ترکیه یک هفته تخمین زده می شود. 

اقامت کاری به ترکیه

اخذ اقامت کاری ترکیه به دو صورت امکان پذیر است؛ یکی به عنوان کارفرما و دیگری به عنوان کارگر. لازم به ذکر است بهترین طریقه اخذ اقامت کاری ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه است که در این حالت با اخذ مجوز کار در ترکیه به مدت دو سال اجازه تجارت و کسب و کار به شما داده خواهد شد که پس از آن نیز به راحتی هر دو سال یک بار قابل تمدید است. اقامت کاری ترکیه به واسطه ثبت شرکت در ترکیه بهترین و عملی ترین راه اخذ اقامت دائم ترکیه است.

اخذ اقامت‌ترکیه کاری از نوع کارگری مستلزم این است که یک شرکت در کشور تـــــــرکیه از شما دعوت به همکاری نماید به شرطی که با این تخصص که از شما دعوت به کار شده هیچ شهروند ترکی در آن زمان طبق استعلام اداره کـــار ترکیه بیکار نباشد. با ملاحظه این نکته می توان این گونه اعلام نمود که در حال حاضر شانس پیدا کردن کار و اخذ اقامت کاری از این دست در ترکیه برای کلیه خارجیان بالا نیست.

اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه

در این روش که در بالا به عنوان بهترین روش اخذ اقامت کاری در ترکیه از ان یاد کردیم، شما ابتدا شرکت خود را ثبت می نمایید و پس از تعیین سرمایه اولیه شرکت می توانید به راحتی برای سهام داران اقامت کاری ترکیه را دریافت نمایید. سرمایه اولیه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در ترکیه 100 هزار لیر می باشد که به ازای هر 40 هزار لیر یک نفر می تواند اقامت ترکیه را دریافت نماید. لازم به ذکر است که برای شروع بیشتر از دو نفر نمی توانند درخواست اقامت ترکیه کنند.

در این روش برای دریافت اجازه کار شما هزینه 2500 دلار و برای اخذ اقامت ترکیه از هر نفر هزینه ای دریافت خواهد شد.

اگر با هر هدفی تصمیم جدی برای دریافت پاسپورت ترکیه را دارید از آنجایی که سیاست های دولت ترکیه در گسترش سطح تجارت بین الملل تاکید دارد این روش برای دریافت سیتیرنی یا اقامت دائم ترکیه می باشد..

شرکت شایان نت آماده ارائه مشاوره رایگان و خدمات به ایرانیان عزیز در ارتباط با اخذ اقامت ترکیه خواهد بود.

 اقامت تحصیلی ترکیه

وقتی بحث تحصیل به میان می آید آن هم خارج از مرز و بوم ایران , اولین اسم هایی که می شنوید دانشگاه های ترکیه خواهد بود . دانشگاه های ترکیه در سالیان اخیر با سطح بالای علمی ، آموزشی و رفاهی توانسته اند جایگاه چشمگیری در سیستم های آموزشی آسیا و اروپا کسب نمایند که این درخشش حجم زیادی از دانشجویان از جمله ایرانیان عزیز را به ثبت نام در دانشگاه های ترکیه ترغیب کرده است.

در این روش ابتدا باید در کلاس های تمر ترکیه ثبت نام کنید. تمر به مجموعه کلاس های زبان ترکی گفته می شود که با پرداخت 300 دلار قابل دستیابی است. بعد از ثبت نام برای دریافت اقامت ترکیه اقدام می نمایید. لازم به ذکر است اعتبار حساب بانکی شما در اقامت تحصیلی ترکیه بسیار بالا تر از اقامت توریستی ترکیه خواهد بود.

شرکت شایان نت آماده ارائه مشاوره تحصیلی رایگان و ارائه خدمات سریع و بهینه به هموطنان عزیز در ارتباط با اخذ اقامت تحصیلی ترکیه و ثبت نام کلاس های تمر و ... خواهد بود.

 خرید ملک و اقامت در ترکیه

خرید ملک در ترکیه ، اقامت دائم ترکیه ؛ این دو واژه به یکدیگر پیوند خورده اند. بدیهی است کسی که در ترکیه ملک می خرد نیازمند اقامت در این کشور است تا بتواند از ملک خریداری شده بهره ببرد.

بعد از خرید ملک در ترکیه یک اقامت موقت ترکیه به خریدار ملک اختصاص می یابد و اقامت موقت تا زمانی که شما مالک ملک در ترکیه باشید ادامه می یابد. زندگی در ترکیه برای کسانی که سرمایه گذاری می کنند -مخصوصا در ارتباط با املاک و مستقلات با امنیت و بدون نگرانی خواهد بود. چه از لحاظ اقامتی و چه از لحاظ تجاری.

شرکت شایان نت مشاور امین شما در ارتباط با خرید – سرمایه گذاری و اجاره املاک در ترکیه خواهد بود.

 

مراحل دریافت اقامت ترکیه

 درخواست دریافت وقت پذیرش از اداره امنیت ترکیه بصورت آنلاین در سایت از قسمت فرم اقامت توریستی انجام می پذیرد و بسته به شهر مورد نظر شما زمان مراجعه حضوری در همان وبسایت مربوطه تعیین می شود، تا قبل از فرا رسیدن تاریخ مراجعه حضوری به اداره امنیت ترکیه تهیه مدارک زیر الزامی است زیرا هنگام مراجعه حضوری ارائه آنها به منزله تکمیل پرونده متقاضی می باشد.

دریافت کد مالیاتی از اداره مالیات ترکیه که می بایست پس از مراجعه به اداره ورگی دایرسی و ارائه اصل پاسپورت  و آدرس محل سکونت در ترکیه اقدام به درخواست و سپس دریافت کد مزبور نمود، در این مرحله مبلغی از متقاضی دریافت نمی گردد.

 دریافت بیمه نامه با ارائه پاسپورت و آدرس و با مراجعه به قسمت بیمه در سایت  امکان پذیر است که این بیمه می بایست حداقل یکساله باشد، بصورت تقریبی مبلغ 500 لیر حق بیمه یکساله از متقاضی دریافت می شود.

تهیه ترجمه پاسپورت در صورت گرفتن اقامت به صورت خانوادگی به زبان ترکی که درسایت ما در قسمت ترجمه قابل انجام می باشد و هزینه تقریبی آن در حدود 100 لیر می باشد.

تهیه اجاره نامه محل سکونت یا سند مالکیت یک ملک در ترکیه به همراه ثبت آن در محضر ترکیه الزامی میباشد.

پس از تهیه کلیه مدارک فوق و دریافت رسید پرداخت مبلغ تقریبی 400 لیر به حساب اداره امنیت ترکیه در روز تعیین شده به اداره فوق مراجعه نموده  و پس از تکمیل پرونده درخواست اقامت متقاضی بررسی و تایید می گردد، سپس بعد از گذشت زمان 20 تا 1 ماه کارت اقامت متقاضی به همان آدرس اعلام شده در ترکیه ارسال می گردد.

 

تابعیت و اخذ پاسپورت ترکیه

اقامت دائم ترکیه از سه راه کلی قابل انجام می باشد که در همه موارد شخص متقاضی می بایست از سلامت روحی و روانی کامل برخوردار باشد.

اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت یکی از بهترین روش ها جهت اخذ اقامت دائمی است، در صورت ثبت شرکت و فعال نگهداشتن آن به مدت پنج سال علاوه بر اینکه واجد شرایط درخواست اقامت دائم ترکیه می شوید می توانید از مزایای تجارت در ترکیه هم سود ببرید

اقامت دائم ترکیه از طریق ازدواج که پس از گذشت سه سال از ازدواج شخص متقاضی واجد شرایط درخواست اقامت دائم می شود، البته در این نوع اقامت تحقیقاتی توسط پلیس انجام می پذیرد که صوری نبودن آن اثبات گردد همچنین فردی که با آن ازدواج صورت گرفته باید از ابتدا تابعیت ترکیه را داشته باشد

اقامت از طریق استخدام رسمی یک کارفرما که به مدت پنج سال سابقه پرداخت حق بیمه برای متقاضی ثبت کرده باشد واجد شرایط درخواست اقامت دائم می گردد

 

 

در تلگرام به ما بپیوندید

آخرین مطالب ارسالی

منطقه ای سرسبز در ترکیه

ترابزون سر سبزترین منطقه گردشگری در ترکیه میباشد که تمامی پدیده های طبیعی از جمله دریا - دریاچه -…

سفر به ترکیه در پاییز

بسیاری ترکیه را به عنوان مقصدی تابستانی برای سفر می‌شناسند. اما اگر از زیبایی بی حد و اندازه ترکیه…

معرفی رودها و دریاچه های ترکیه

ترکیه بدلیل شرایط جغرافیایی که دارد دارای رودها و دریاچه های زیادی می باشد. در ادامه لیستی…

اگر عاشق قایقرانی هستید حتما کاراآدا را ببینید

جزیره سیاه که در زبان ترکی کارا آدا نامیده می­شود، جزیره کوچکی است که در خلیج بدروم در سواحل دریای…

معرفی رویدادهای مهم ترکیه

استانبول در این چند سال اخیر به اهمیت خود افزوده و به مرکزی برای برگزاری همایشها ،جشنواره ها و…

مقایسه هتل با آپارتمان اجاره ای در ترکیه

در بعضی از شهرهای ساحلی جنوب ترکیه و همچنین در استانبول امکان اجاره آپارتمان در استانبول و سوییت…

آکیاکا ؛ شهرزیبا و ناشناخته ترکیه

آکیاکا شهرستانی ساحلی و کوچک واقع در «موگلا» در جنوب غربی ترکیه، در انتهای خلیج «گوکووا» و ابتدای…

معرفی سوغاتی های ترکیه

کشور ترکیه با داشتن مراکز خرید بسیار متنوع و هماهنگ با ذائقه تمامی افراد دنیا می‌تواند مقصد بسیار…

قصر پنبه ترکیه کجاست؟

پاموک کاله به معنای قصر پنبه است و در نگاه اول به این مکان فکر می کنید که جایی در میان ابرها هستید.…

بیشترین شمار گردشگران ترکیه مربوط به کدام کشور است؟

وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرد، بیشترین شمار گردشگران ترکیه در شش ماه اول سال جاری از کشور…

تماس با ما

بخش املاک    : 05392477858

بخش  تحصیلی  : 05364675307

بخش بازرگانی   : 05319596123

بخش ترجمه      : 05316958794

کانال رسمی تلگرام : @shayaninternational

نشانی ما : استانبول ، بیلیک دوزو محله

شجمهوریتخیابان ناظم حیکمت ساختمان

آلتین تاش اوکوتان پارک پلاک ٨۹ طبقه ۱۱

واحد ۶۷

ارتباط با ما

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı

altın taş Okutan park binası  no :  89 

 kat 11  daire 67 Beylikdüzü istanbul

call.+90 5392477858

call.+90 5364675309

info@shayaninternational.com

شرکت شایان

شرکت  خدمات مهاجرتی شایان با مجوز رسمی و مدیریت توانمند که خود مترجم رسمی دادگستری و چندین محضر در استانبول است در نظر دارد که با دادن مشاوره های حقوقی در امر تجارت و انجام امور اقامتی و مهاجرتی و نیز خرید ملک و کارشناسی ملک شما از ادارات مربوطه شما را همراهی کرده  و در تمامی مراحل قانونی توسط مترجمان رسمی و وکلای حقوقی تا تحقق بخشیدن هدف شما عزیزان به صورت مرحله به مرحله در کنار شما دوستان باشد.

هر روز با اخبار و اطلاعات مفید ترکیه با ما در کانال تلگرام همراه باشید