هزینه زندگی در ترکیه

هزینه زندگی

 

همانطور که میدانید هزینه زندگی در کشور ترکیه در مواردی بسیار شبیه به کشور عزیزمان ایران می باشد. با این تفاوت که هزینه اجاره مسکن و پوشاک  به مراتب مناسب تر از ایران است. به طور مثال برای اجاره یک آپارتمان فرد نیازی به پرداخت رهن به گونه ای که در ایران است ندارد و می تواند با پرداخت دو ماه کرایه بیشتر به عنوان ودیعه و یا دیپوزیت نسبت به اجاره آپارتمان خود اقدام کند. در مورد هزینه پوشاک هم همین امر توجه چشمگیری نسبت به ایران دارا می باشد.

از آنجایی که بسیاری از عزیزان نیاز به دانستن اطلاعات دقیق تری نسبت به هزینه های زندگی در ترکیه را دارند ما برآن شدیم تا با محاسبه مو شکافانه تر به بررسی ریز هزینه های زندگی در استانبول در منطقه ی بیلیک دوزو به طور نرمال برای یک نفر را محاسبه کنیم.

مسکن: یک خواب در حدود هفتاد متر در منطقه بیلیک دوزو بین 700 تا 1000 لیر میباشد که میتوان خانه ی دو خواب نیزدر این میان پیدا کرد .قابل توجه است که این منطقه مورد پسند بسیاری از هموطنان عزیزمان میباشد و ما با در نظر گرفتن میانگین ماهی 800 لیر خانه را در نظر میگیریم

آب و برق و گاز: در ترکیه هزینه ی سوخت کمی بیشتر از ایران است به طوری که اگر در مصرف آن صرفه جویی نکنیم میتواند مبلغ قابل توجهی از بودجه مارا به خود اختصاص دهد .برق برای یک واحد به طور معمول از 40 لیر تا 70 لیر و برای گاز در زمستان 120 تا 150 لیر که در تابستان گاز به زیر 100 لیر کاهش پیدا خواهد کرد.برای آب هم مبلغ 100 لیر را میتوان در نظر گرفت.ناگفته نماند که این مبالغ میتواند بسته به نوع مصرف ما کاهش و یا افزایش داشته باشند.

خوراک: در استانبول که تقریبا شهر گرانی طلقی میشود هزینه خوراک تقریبا با ایران برابری داشته و در مواردی حتی ارزان تر نیز میباشد به طور میانگین اگر یک نفر هفته ایی یک کیلو گوشت مصرف کند گشت را کیلویی 55لیر مرغ کامل و متوسط را 15 لیر میتوان در نظر گرفت که این به طور دقیق اگر بخواهیم در نظر بگیریم برای یک خانواده چهار نفری از مرغ و گوشت گرفته تا سبزی جات و مواد شوینده و بهداشتی میتوان هفته ای 150 تا 200 لیر را در نظر بگیریم برای یک خانواده 3 یا 4 نفره .

 

حمل و نقل : همانطور که میدانید استانبول شهر شلوغ و پر رفت و آمدی است لذا بیشتر مردم از وسایل نقلیه عمومی استفاده میکنند که هم بسیار سریع و راحت است و هم شما به تمام نقاط شهر دسترسی خیلی خوبی را دارید که اگر درساعات ترافیک رفت و آمد کمتری داشته باشید ازسفر های درون شهری لذت خواهید برد.اگر شخصی در روز چهار مسیر مترو را سوار شود یعنی دو بار رفت و دو بار برگشت را داشته باشد مبلغ 8 لیر را میتوان میانگین در نظر گرفت یعنی ما 240 لیر اگر هر روز ماه را در رفت و آمد باشد که طبیعتأ این مبلغ کمتر نیز خواهد بود .

 

هزینه اقامت تورسیتی :با توجه به سن افراد هزینه بیمه سلامت تغییر میکنه یعنی با افزایش سن افراد بیمه نیز گرانتر است که با محاسبه قیمت بیمه و پرداخت 400 لیر به اداره مهاجرت ترکیه میتوان هزینه ی یک سال اقامت توریستی را بین 600 تا 1200 در نظر گرفت این مبلغ کاملا به اداره مهاجرت بستگی دارد که تا کنون یعنی 2017 تغییری صورت نگرفته است.

 

مسکن

700لیر

برای سه نفر

 

آب و برق و گاز

270لیر

برای سه نفر

 

خوراک

200لیر

برای سه نفر

 

حمل و نقل

150لیر

برای یک نفر

 

تلفن  

30 لیر

یک نفر

 

اینترنت

70

اینترنت خونه

 

جمع

1420 لیر

 

 

       

 

تماس با ما

بخش املاک    : 05392477858

بخش  تحصیلی  : 05364675307

بخش بازرگانی   : 05319596123

بخش ترجمه      : 05316958794

کانال رسمی تلگرام : @shayaninternational

نشانی ما : استانبول ، بیلیک دوزو محله

شجمهوریتخیابان ناظم حیکمت ساختمان

آلتین تاش اوکوتان پارک پلاک ٨۹ طبقه ۱۱

واحد ۶۷

ارتباط با ما

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı

altın taş Okutan park binası  no :  89 

 kat 11  daire 67 Beylikdüzü istanbul

call.+90 5392477858

call.+90 5364675309

info@shayaninternational.com

شرکت شایان

شرکت  خدمات مهاجرتی شایان با مجوز رسمی و مدیریت توانمند که خود مترجم رسمی دادگستری و چندین محضر در استانبول است در نظر دارد که با دادن مشاوره های حقوقی در امر تجارت و انجام امور اقامتی و مهاجرتی و نیز خرید ملک و کارشناسی ملک شما از ادارات مربوطه شما را همراهی کرده  و در تمامی مراحل قانونی توسط مترجمان رسمی و وکلای حقوقی تا تحقق بخشیدن هدف شما عزیزان به صورت مرحله به مرحله در کنار شما دوستان باشد.

هر روز با اخبار و اطلاعات مفید ترکیه با ما در کانال تلگرام همراه باشید