افزایش صادرات ترکیه به اتحادیه اروپا

افزایش صادرات ترکیه به اتحادیه اروپا

 میزان صادرات ترکیه به کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ماه آوریل سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته با افزایش ۲٫۲ درصدی به ۵ میلیارد و ۷۷۹ میلیون دلار رسیده است. مرکز آمار و وزارت گمرگ و تجارت ترکیه با انتشار گزارش مشترکی در رابطه با حجم تجارت خارجی کشور در ماه آوریل سال ۲۰۱۷ در مقایسه با سال گذشته اعلام کرد: میزان صادرات ترکیه به کشورهای عضو اتحادیه اروپا افزایش یافته است. در این گزارش همچنین تصریح شده است: میزان صادرات ترکیه به کشورهای اتحادیه اروپا در ماه آوریل سال جاری در مقایسه با

مدت مشابه در سال گذشته با افزایش ۲٫۲ درصدی به ۵ میلیارد و ۷۷۹ میلیون دلار رسیده است. ماه گذشته بیشترین حجم صادرات ترکیه با یک میلیارد و ۱۴۰ میلیون دلار به آلمان صورت گرفت. صادرات ترکیه به امارات متحده عربی به میزان یک میلیارد و ۲۱ میلیون دلار در جایگاه دوم و به عراق به میزان ۸۵۷ میلیون دلار و انگلستان با ۷۳۷ میلیون دلار در جایگاه‌ بعدی قرار گرفت. در زمینه واردات، چین با یک میلیارد و ۶۴۷ میلیون دلار در رده اول، آلمان با یک میلیارد و ۶۲۹ میلیون دلار در رده دوم، روسیه با یک میلیارد و ۴۹۵ میلیون دلار در رده سوم و آمریکا با ۹۸۰ میلیون دلار در جایگاه چهارم قرار دارد.- بیشترین میزان صادرات و واردات در بخش‌های مختلف بیشترین حجم صادرات در ماه گذشته با یک میلیارد ۹۷۰ میلیون و ۱۸۳ هزار دلار مربوط به “وسایل نقلیه موتوری، تراکتور، دوچرخه، موتور سیکلت و دیگر وسایل نقلیه موتوری، قطعات یدکی و لوازم جانبی” بوده است. سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، فلزات گران‌بها، مروارید، زیورآلات، سکه های فلزی نیز با یک میلیارد ۱۸۷ میلیون و ۴۱۰ هزار دلار، مقام دوم صادرات را به خود اختصاص داده است. بیشترین حجم واردات در ماه آوریل با ۲ میلیارد ۶۸۱ میلیون و ۶۶ هزار مربوط به سوخت های معدنی، روغن های معدنی و محصولات تقطیری از مواد بتمنس و واکس معدنی بوده است. دیگ‌های بخار، ماشین آلات، لوازم مکانیکی و ابزار، اجزاء و قطعات آنها با ۲ میلیارد و ۱۲۳ میلیون و ۲۴ هزار دلار در رده بعدی واردات جای گرفت.سهم محصولات تولیدی از کل صادرات در ماه آوریل ۹۴٫۱ درصد، سهم محصولات تولیدی با تکنولوژی بالا از صادرات ۳٫۱ درصد و سهم محصولات فن آوری متوسط به بالا از حجم کل صادرات ۳۳٫۶ درصد بوده است. سهم کالاهای تولیدی در واردات ۸۰٫۵ درصد برآورد شده است؛ همچنین در ماه آوریل سهم محصولات تولیدی با تکنولوژی بالا در واردات کالاهای تولید ۱۵٫۱ درصد، سهم محصولات تولیدی با فن آوری متوسط به بالا ۴۲٫۸ درصد محاسبه شده است.

تماس با ما

بخش املاک    : 05392477858

بخش  تحصیلی  : 05364675307

بخش بازرگانی   : 05319596123

بخش ترجمه      : 05316958794

کانال رسمی تلگرام : @shayaninternational

نشانی ما : استانبول ، بیلیک دوزو محله

شجمهوریتخیابان ناظم حیکمت ساختمان

آلتین تاش اوکوتان پارک پلاک ٨۹ طبقه ۱۱

واحد ۶۷

ارتباط با ما

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı

altın taş Okutan park binası  no :  89 

 kat 11  daire 67 Beylikdüzü istanbul

call.+90 5392477858

call.+90 5364675309

info@shayaninternational.com

شرکت شایان

شرکت  خدمات مهاجرتی شایان با مجوز رسمی و مدیریت توانمند که خود مترجم رسمی دادگستری و چندین محضر در استانبول است در نظر دارد که با دادن مشاوره های حقوقی در امر تجارت و انجام امور اقامتی و مهاجرتی و نیز خرید ملک و کارشناسی ملک شما از ادارات مربوطه شما را همراهی کرده  و در تمامی مراحل قانونی توسط مترجمان رسمی و وکلای حقوقی تا تحقق بخشیدن هدف شما عزیزان به صورت مرحله به مرحله در کنار شما دوستان باشد.

هر روز با اخبار و اطلاعات مفید ترکیه با ما در کانال تلگرام همراه باشید