طریقه رجیستر کردن موبایل های خارجی در ترکیه

اگر موبایلتون رو از ترکیه نخریده باشید و سیم کارت یکی از اپراتورهای ترکیه رو روش بندازید، معمولا بعد از یکی دو ماه خود به خود از کار می افته، تنها راهش اینه که موبایلتون رو رجیستر کنید.

۱. برای این کار باید با پاسپورتتون به نزدیکترین اداره مالیات Vergi Dairesi برید (توی گوگل آدرس اداره مالیات هر منطقه ای رو میتونید پیدا کنید)
اول از همه از پاسپورتتون کپی میگیرن و فرمی رو مربوط به اطلاعات شخصیتون رو میدن که پر کنید( اسم و فامیل و اسم پدر و مادر و تاریخ تولد خودتون، ملیت و ادرس محل اقامت)

بعد بهتون Vergi Kimlik Numrasi میدن که یک کارت کوچیکه. بعد ۱۲۰ لیر به عنوان تکس تلفنتون همون جا پرداخت می کنید و فیش پرداختی رو دریافت میکنید، توی این مرحله ازتون IMEI Number میخوان، برای بدست اوردن این کد، کافیه در موبایلتون این شماره رو وارد کنید:#۰۶#*

کل این پروسه حداکثر ۱۵ دقیقه طول میکشه.

۲. در این مرحله با پاسپورت و کپی پاسپورت و Vergi Kimlik Numrasi و فیش پرداخت تکس تلفتنون، برای گرفتن Giris Belgesi تایید تاریخ ورودتون به ترکیه، به اداره پلیس منطقتون میرید، پلیس تمام اون مدارک رو ازتون میگیره و تاریخ ورودتون رو چک میکنه و بهتون یه نامه میده که در واقع تاریخ ورودتون به ترکیه رو رسما تایید میکنه، این نامه معمولا روز بعد اماده میشه و فردا برای گرفتنش باز باید به همون اداره پلیس مراجعه کنید.

۳. با نامه تایید آخرین ورودتون که از اداره پلیس گرفتید و فیش پرداختی تکس تلفنتون و پاسپورتتون به یکی از اپراتورهای موبایل میرید تا برای رجیستر کردن موبایلتون اقدام کنن، توی این مرحله حدودا ۳۰ تا ۵۰ لیر باید فقط برای هزینه رجیستر کردن پرداخت کنید، معمولا بعد از ۱ تا ۷ روز موبایلتون وصل میشه و قابل استفاده است.

*هر فرد فقط می تونه یک موبایل رو
رجیستر کنه.

*بهتره اول وقت برید و حواستون به وقت ناهار که ۴۵ دقیقست و معمولا از ۱۲:۳۰ شروع میشه باشه.

*موبایل فروشی هایی هستن که مقداری پول میگرن و موبایل رو براتون رجیستر میکنن بدون این که لازم باشه تمام این مراحل رو برید، اما بعدا باز موبایلتون قطع میشه و به مشکل بر میخورید.

*راه حل دیگش اینه که یک موبایل دیگه از خود ترکیه بخرید و بیخیال موبایلتون(که از خارج از ترکیه آوردید) و اون ۱۷۰ لیر هزینه رجیستر کردن بشید.

*ترکیه سه تا اپراتور اصلی موبایل داره: Turkcell, Vodafone, Avea

 

تماس با ما

بخش املاک    : 05392477858

بخش  تحصیلی  : 05364675307

بخش بازرگانی   : 05319596123

بخش ترجمه      : 05316958794

کانال رسمی تلگرام : @shayaninternational

نشانی ما : استانبول ، بیلیک دوزو محله

شجمهوریتخیابان ناظم حیکمت ساختمان

آلتین تاش اوکوتان پارک پلاک ٨۹ طبقه ۱۱

واحد ۶۷

ارتباط با ما

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı

altın taş Okutan park binası  no :  89 

 kat 11  daire 67 Beylikdüzü istanbul

call.+90 5392477858

call.+90 5364675309

info@shayaninternational.com

شرکت شایان

شرکت  خدمات مهاجرتی شایان با مجوز رسمی و مدیریت توانمند که خود مترجم رسمی دادگستری و چندین محضر در استانبول است در نظر دارد که با دادن مشاوره های حقوقی در امر تجارت و انجام امور اقامتی و مهاجرتی و نیز خرید ملک و کارشناسی ملک شما از ادارات مربوطه شما را همراهی کرده  و در تمامی مراحل قانونی توسط مترجمان رسمی و وکلای حقوقی تا تحقق بخشیدن هدف شما عزیزان به صورت مرحله به مرحله در کنار شما دوستان باشد.

هر روز با اخبار و اطلاعات مفید ترکیه با ما در کانال تلگرام همراه باشید