کوشی آداسی کجاست؟ بیشتر بدانید

احتمالا اگر که قصد سفر به ترکیه را داشته باشید، علاوه بر شهرهای معروفی مثل آنتالیا، استانبول و ازمیر، نام « کوش آداسی » را نیز شنیده باشید. در این پست از « زرین نما بلاگ » به این مطلب پرداخته‌ایم که « کوش آداسی کجاست ». با ما همراه باشید.

کوش آداسی (به ترکی استانبولی: Kuşadası؛ به معنای جزیره پرنده) یکی از شلوغ‌ترین و محبوب‌ترین مقاصد گزدشگری است که در جنوب ساحل دریای اژه واقع شده است و در تعطیلات و به خصوص در فصل تابستان جمعیت موجود در آن چند برابر می‌شود!!

کوش آداسی که زمانی یک دهکده کوچک بوده است، امروزه تبدیل به یکی از شلوغ‌ترین شهرستان‌های ترکیه و مرکزی برای فرش و چرم تبدیل شده است. بندر کوش آداسی ترکیه به علت نزدیک بودن به جزیره یونانی ساموس برای گردشگران که به ترکیه مسافرت می‌کنند، از جذابیت خاصی برخوردار است. مسافرینی که به این بندر سفر می‌کنند، می‌توانند در فصل‌های بهار و تابستان با استفاده از قایق‌های موتوری به جزیره یونانی ساموس نیز سفر کنند. همچنین تعداد زیادی هتل‌های خوب و مناسب نیز در در این منطقه وجود دارد که کوش آداسی را به جزیره‌های ساموس و میکونوس مرتبط می‌کنند.

کوش آداسی در نزدیکی خرابه‌های شهر باستانی افسوس قرار گرفته و منطقه‌ای ایده‌آل برای کشتی‌های کروز نیز محسوب می‌شود و در صورت سفر به این شهر کوچک، می‌توانید از این کشتی‌های تفریحی نیز لذت ببرید.

کوش آداسی کجاست ؛ کوش آداسی یکی از شلوغ‌ترین و محبوب‌ترین مقاصد گزدشگری است که در جنوب ساحل دریای اژه واقع شده است و در تعطیلات و به خصوص در فصل تابستان جمعیت موجود در آن چند برابر می‌شود!!

 بندر کوش آداسی ترکیه به علت نزدیک بودن به جزیره یونانی ساموس برای گردشگران که به ترکیه مسافرت می‌کنند، از جذابیت خاصی برخوردار است.

آب و هوای کوش آداسی چگونه است ؟

آب و هوای کوش آداسی بسیار نزدیک به آب و هوای شهر ازمیر ترکیه است. هر دو ساحل دریای اژه و مدیترانه، آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای دارند؛ تابستان‌ها در این منطقه آب و هوا بسیار گرم است ولی در زمستان‌ها آب و هوا معتدل می‌شود. کوش آداسی معمولا در فصل تابستان بارش‌های خیلی کمی را به خود می‌بینید، ولی در زمستان بارش باران در این مکان بیشتر می‌شود. در صورتی که در فصل تابستان به کوش آداسی سفر می‌کنید، توصیه می‌کنیم که با خود حتما کرم ضد آفتاب، کلاه لبه‌دار و عینک آفتابی داشته باشید.

در کوش آداسی چه تفریحاتی وجود دارد؟

کوش آداسی جاذبه‌های گردشگری فراوانی در خود دارد که باعث جذب گردشگران متعددی از سراسر جهان می‌شوند. از جمله این جاذبه‌های گردشگری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جزیره کبوتر کوش آداسی
 • لیدی بیچ یا ساحل بانوان (بر خلاف نام آن محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد)
 • آب گرم‌های متعدد
 • تورهای تفریحی کوش آداسی
 • پارک آبی کوش آداسی
 • ورزش‌های آبی
 • حمام ترکی
 • غواصی
 • پارک دلفین کوش آداسی
 • پینت بال و …
 • سفر به کوش آداسی با هواپیما

دو فرودگاه بزرگ بین‌المللی در نزدیکی کوش آداسی وجود دارد: فرودگاه بین‌المللی ازمیر (ADB) که در ۸۰ کیلومتری کوش آداسی قرار دارد و فرودگاه بدروم (BJV) که در ۱۳۰ کیلومتری کوش آداسی واقع شده است. پس از رسیدن به این فرودگاه‌ها می‌توان با کرایه یک تاکسی، به کوش آداسی رفت.

 

 • سفر به کوش آداسی با کشتی

از طریق کشتی نیز می‌توان به بندر کوش آداسی رفت؛ اما این راه برای افرادی است که می‌خواهند از جزیره یونانی ساموس به کوش آداسی ترکیه بروند. هر روز دو کشتی مسافرین را از یکی از این جزایر به دیگری می‌برند.

 

 • سفر به کوش آداسی با خودرو

جاده‌های اصلی بزرگی از شهرهایی مثل استانبول، آنتالیا، کاپادوکیه و ازمیر به کوش آداسی متصل هستند. در صورتی که به مسافرت با خودرو و به همراه خانواده خود علاقه دارید، می‌توانید یک خودرو از این شهرهای اجاره کرده و توسط آن سفر خود به کوش آداسی را شروع کنید.

 

 • سفر به کوش آداسی با اتوبوس

یکی از راه‌های مناسب دیگر برای سفر به کوش آداسی از طریق اتوبوس است. از اکثر شهرهای ترکیه مانند استانبول، ازمیر، آنتالیا، نوشهیر و … اتوبوس‌هایی به طور منظم بین کوش آداسی و این شهرها تردد می‌کنند. البته توجه داشته باشید که در صورتی که بخواهید از فرودگاه ازمیر و به وسیله اتوبوس به کوش آداسی بروید، بایستی ابتدا از فرودگاه به ترمینال اتوبوس‌ها بروید که در ۱۵ کیلومتری فرودگاه قرار دارد و سپس سفر خود به بندر کوش آداسی را شروع کنید.

 

تماس با ما

بخش املاک    : 05392477858

بخش  تحصیلی  : 05364675307

بخش بازرگانی   : 05319596123

بخش ترجمه      : 05316958794

کانال رسمی تلگرام : @shayaninternational

نشانی ما : استانبول ، بیلیک دوزو محله

شجمهوریتخیابان ناظم حیکمت ساختمان

آلتین تاش اوکوتان پارک پلاک ٨۹ طبقه ۱۱

واحد ۶۷

ارتباط با ما

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı

altın taş Okutan park binası  no :  89 

 kat 11  daire 67 Beylikdüzü istanbul

call.+90 5392477858

call.+90 5364675309

info@shayaninternational.com

شرکت شایان

شرکت  خدمات مهاجرتی شایان با مجوز رسمی و مدیریت توانمند که خود مترجم رسمی دادگستری و چندین محضر در استانبول است در نظر دارد که با دادن مشاوره های حقوقی در امر تجارت و انجام امور اقامتی و مهاجرتی و نیز خرید ملک و کارشناسی ملک شما از ادارات مربوطه شما را همراهی کرده  و در تمامی مراحل قانونی توسط مترجمان رسمی و وکلای حقوقی تا تحقق بخشیدن هدف شما عزیزان به صورت مرحله به مرحله در کنار شما دوستان باشد.

هر روز با اخبار و اطلاعات مفید ترکیه با ما در کانال تلگرام همراه باشید