زندگی در ترکیه | مهاجرت به ترکیه | نگاهی اجمالی بر روند مهاجرت به ترکیه

وقتی اسم مهاجرت می شود آن هم به خارج از کشور ، فکر ها و ذهن ها به سمتی می رود که یک جیب پرپول می خواهد و حساب بانکی پر. عموم مردم تصور می کنند مهاجرت به کشور های دیگر و زندگی در آن جا رویای ست که یا نیاز به تخصص های خاص دارد یا نیاز به پول فراوان. در این مقاله نگاهی می اندازیم به مهاجرت به ترکیه و بررسی سختی یا سهولت مراحل مختلف مهاجرت به ترکیه :

چرا ترکیه را انتخاب کردید؟

اگر جواب شما یکی از این هاست انتخاب تان درست است :

  • نزدیکی به کشور ایران و سهولت رفت و آمد
  • گرفتن آسان اقامت توریستی بلند مدت بدون نیاز به ویزا!
  • ثبت شرکت آسان و کم هزینه
  • کشوری در آسیا با امکانات اروپا
  • نزدیکی فرهنگی مردم ترکیه به ایران
  • هزینه های مشابه به کشورمان ایران

بررسی اجاره مسکن :

یک خانه با امکانات معمولی  در مکان زندگی شما چقدر اجاره بها دارد؟ فرض کنید در تهران زندگی می کنید یک آپارتمان 80 متری با امکانات معمولی در جای نسبتا خوب تهران با حداقل 50 میلیون ودیعه و 1/5 میلیون اجاره قابل دسترس است. حال متراژ و امکانات بالا برود تکلیف روشن است. در شهرستان های ایران این مبلغ کمتر است . همین خانه 80 متری با امکانات معمولی در شهرستان ها در جای نسبتا خوب با 20 میلیون ودیعه و 1 میلیون اجاره معامله می شود.

حال کمی آن ور تر می رویم به فاصله دو ساعت پرواز در آسمان؛ می رسیم به استانبول ترکیه. یک خانه 80 متری دوخوابه در یک شهرک لوکس با امکانات کامل و استخر و مراکز خرید و محوطه سازی بسیار زیبا در استانبول ترکبه چقدر اجاره بها دارد؟ به طور متوسط از 800 لیر تا 1500 لیر! یعنی به پول خودمان با حدود یک میلیون تومان در ماه می توانید در یک خانه نسبتا لوکس با امکانات کامل در ترکیه زندگی کنید.

  • لازم به ذکر است مهاجران و مسافران می توانند خانه های مبله را با تمام امکانات رفاهی منزل اجاره کنند که با پرداخت کمی بیشتر اجاره بها امکان پذیر است!

 

پس در این زمینه به نتیجه می رسیم هزینه مسکن ( اجاره) در ترکیه در قیاس با ایران نسبتا برابری می کند. البته با در نظر گرفتن امکانات منزل می توان گفت هزینه اجاره بها املاک در ترکیه به صرفه تر و پایین تر از ایران است.

خرید مسکن :

ترکیه کشوری است که از تمام دنیا سرمایه گذارانی را به سمت خود کشانده و هر شرکت سرمایه گذاری معروفی را که میشناسیم  سنگری قدرتمند در ترکیه بنا کرده است. از این رو ایرانی ها هم گاهی برای کار گاهی هم برای بنا کردن آرامشگاه دوم خود و گاهی هم برای سرمایه گذاری اقدام به خرید ملک در ترکیه می کنند.

قیمت خرید مسکن در ترکیه نسبت به ایران در اکثر موارد یا برابری می کند یا کمتر است. اگر نگاهی به نمودار قیمتی چند سال گذشته قیمت املاک در ترکیه مخصوصا استانبول بی اندازیم متوجه می شویم سرمایه گذاری در املاک ترکیه به صرفه است و ریسک بسیار کم و سود زیادی دارد.

شما وقتی به عنوان یک مهاجر ایرانی در ترکیه اقدام به خرید ملک می کنید خاک ترکیه را خریداری می کنید و تا زمانی که در ترکیه صاحب ملک  هستید می توانید در آن جا اقامت داشته باشید.

پس مهاجرت به ترکیه ای که در انتظار پیوستن به اتحادیه اروپا است و خرید ملک در ترکیه نه تنها رویا نیست بلکه بسیار در دسترس است.

هزینه های زندگی:

هزینه زندگی در ترکیه در اکثر موارد شبیه به ایران است. اگر شما در ایران مثلا ماهی  2 میلیون تومان خرج می کنید در ترکیه  بیش از 3 میلیون تومان خرج ندارید. این 1 میلیون اضافه هم برای امکانات بیشتری است که در ایران برای شما فراهم نبوده است مخصوصا در مسائل رفاهی. 

بیمه و درمان| بیمه سلامت ترکیه

بیمه سلامت ترکیه مهاجران-  چه آن هایی که به صورت توریستی در ترکیه اقامت دارند چه آن هایی که تحصیل می کنند و چه آن هایی که اقامت دائم دارند را تحت پوشش قرار می دهد.

پس خیالتان از درمان و بیمه درمانی می تواند راحت باشد. بدیهی است بیمارستان های فوق حرفه ای و تخصصی در ترکیه را نمی توان با خیلی از بیمارستان های ایران مقایسه کرد. مخصوصا از لحاظ امکانات رفاهی بیمار و همراهان.

کار و درآمد در ترکیه:

وقتی اسم مهاجرت به میان می  آید یا گردش و اقامت توریستی مطرح می شود یا تحصیل و دانش یا کسب و کار .

کار در ترکیه به دو طریق کارگر و کارفرما قابل دسترسی است. که البته به عنوان کارگر و کارمند کمی سخت تر امکان پذیر است . زیرا بر اساس قوانین ترکیه در صورتی که کسانی با پاسپورت ترکیه آماده به کار باشند اولویت با ایشان است.

ثبت شرکت و راه اندازی کسب وکار:

ایده ای در سر دارید و به علت قوانین بین المللی محدود ایران دوست دارید آن را خارج از این مرز و بوم اجرا کنید؟ یا این که دوست دارید کسب و کار دوم خود را در ترکیه بنا کنید؟ یا در ترکیه سرماه گذاری کنید ؟ یا با افراد دیگر در شرکت های دایر ترکیه شریک شوید؟

هر کدام از این ها که باشد باید یک شرکت در ترکیه ثبت کنید یا به سهام داران یک شرکت در ترکیه بپیوندید.

ثبت شرکت در ترکیه کار آسانی است و شرکت های مهاجرتی ترکیه به راحتی این کار را برای شما انجم می دهند.

مدت زمان لازم برای ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود 2 الی 3 روز کاری است و سرمایه مورد نیاز ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه تنها 10 هزار لیر است که نیاز است 25 درصد از سرمایه در حساب اولیه شرکت موجود باشد.

در شرکت مسئولیت محدود شما می توانید حداقل 2 شریک و حداکثر 500 شریک تجاری داشته باشید!

پس راه اندازی کسب و کار در ترکیه بر خلاف بسیاری از کشور ها هم آسان است هم ارزان .

تحصیل در ترکیه :

سیر دانشجویان ایرانی به دانشگاه های خارج از کشور دلیل اش هر چه باشد هر سال یشتر از سال قبل می شود. و ترکیه هم به دلیل نزدیکی به ایران و امکانات رفاهی و سطح علمی بالا از این قائده مستثنی نیست و سالیانه هزاران دانشجوی ایرانی برای تحصیل به تکیه مهاجرت می کنند.

رود شروع تحصیل در ترکیه :

شما با ثبت نام در دوره های آموزشی یک ساله زبان ترکی اقامت تحصیلی ترکیه را دریافت می کنید! و بعد از اتمام دوره زبان ترکی با انجام آزمون یوس وارد دانشگاه دلخواهتان می شوید و تا اتمام تحصیل از اقامت بدون دردسر ترکیه برخوارد خواهید بود.

لازم به ذکر است دانشجویان در ترکیه اجاره کار قانونی در ترکیه را نخواهند داشت.

هزینه تحصیل در دانشگاه های غیر دولتی ترکیه از ایران بیشتر است. البته اگر نخواهیم نسبی بسنجیم. یعنی امکانات و تفاوت های دانشگاه های ترکیه و ایران را نادیده بگیریم.

 

 

 

 

 

تماس با ما

بخش املاک    : 05392477858

بخش  تحصیلی  : 05364675307

بخش بازرگانی   : 05319596123

بخش ترجمه      : 05316958794

کانال رسمی تلگرام : @shayaninternational

نشانی ما : استانبول ، بیلیک دوزو محله

شجمهوریتخیابان ناظم حیکمت ساختمان

آلتین تاش اوکوتان پارک پلاک ٨۹ طبقه ۱۱

واحد ۶۷

ارتباط با ما

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı

altın taş Okutan park binası  no :  89 

 kat 11  daire 67 Beylikdüzü istanbul

call.+90 5392477858

call.+90 5364675309

info@shayaninternational.com

شرکت شایان

شرکت  خدمات مهاجرتی شایان با مجوز رسمی و مدیریت توانمند که خود مترجم رسمی دادگستری و چندین محضر در استانبول است در نظر دارد که با دادن مشاوره های حقوقی در امر تجارت و انجام امور اقامتی و مهاجرتی و نیز خرید ملک و کارشناسی ملک شما از ادارات مربوطه شما را همراهی کرده  و در تمامی مراحل قانونی توسط مترجمان رسمی و وکلای حقوقی تا تحقق بخشیدن هدف شما عزیزان به صورت مرحله به مرحله در کنار شما دوستان باشد.

هر روز با اخبار و اطلاعات مفید ترکیه با ما در کانال تلگرام همراه باشید