تحصیل در ترکیه | معرفی دانشگاه مرمره استانبول

دانشگاه مرمره (به ترکی: Marmara Üniversitesi) یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور ترکیه است که در شهر استانبول قرار گرفته است.

دانشگاه مرمره استانبول در ۱۵ ژانویه ۱۸۸۳ میلادی و توسط صبحی پاشا تحت نام مکتب عالی تجارت حمیدیه تأسیس شد.

سپس و در سال‌های بعد نیز با تغییراتی که در ساختار مؤسسه انجام گرفت با نام دانشکده علوم تجاری و اداری به فعالیت خود ادامه داد. در ۲۰ ژوئیه سال ۱۹۸۲ میلادی نیز با تصویب هیئت وزیران به ساختار امروزی خود که با بیش از ۱۶ پردیس مختلف در سراسر استانبول و نیز در حدود ۷۰٬۰۰۰ دانشجو در رشته‌های مختلف تحصیلی به یکی از بزرگترین موسسات آموزش عالی ترکیه تبدیل گشت.

دانشگاه مرمره امروزه دارای ۱۳ دانشکده، ۱۱ انستیتو، ۸ مدرسه عالی، ۳ بخش وابسته به ریاست دانشگاه، ۲۸ مرکز تحقیقاتی و پژوهشی، ۴۴ برنامه و ۱۰۴ رشته آموزشی می‌باشد.

دانش آموختگان دانشگاه مرمره از نظر میزان حضور و تاثیرگزاری در بخش‌های اقتصادی، هنری و مخصوصاً سیاسی ترکیه دارای جایگاه ممتازی بوده‌اند. از معروف‌ترین دانش آموختگان دانشگاه مرمره می‌توان به رجب طیب اردوغان شهردار سابق استانبول، نخست وزیر سابق و رئیس جمهور کنونی ترکیه، کادیر توپ باش شهردار ۴ دوره اخیر استانبول، نیهات زیبکچی وزیر اقتصاد ترکیه، سویل سابانجی از سهامداران هولدینگ سابانجی دوین شرکت بزرگ ترکیه، جس ملهو بازیگر و مجری ایتالیایی-ترکی، جیدا دوونجی بازیگر و تویگار ایشیکلی موزیسین مشهور ترک که موسیقی بسیاری از سریال و فیلم‌های سینمایی سالهای اخیر ترکیه مانند عشق ممنوع، کوزی گونی و فاطماگل را ساخته است اشاره کرد. دانشکده‌های ارتباطات، مطالعات خاورمیانه، پزشکی و داروسازی، اقتصاد والهیات این دانشکده دارای جایگاه برجسته‌ای در ترکیه می‌باشند. بیشتر پردیس‌های این دانشگاه در بخش آسیایی استانبول قرار دارند.

تماس با ما

بخش املاک    : 05392477858

بخش  تحصیلی  : 05364675307

بخش بازرگانی   : 05319596123

بخش ترجمه      : 05316958794

کانال رسمی تلگرام : @shayaninternational

نشانی ما : استانبول ، بیلیک دوزو محله

شجمهوریتخیابان ناظم حیکمت ساختمان

آلتین تاش اوکوتان پارک پلاک ٨۹ طبقه ۱۱

واحد ۶۷

ارتباط با ما

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı

altın taş Okutan park binası  no :  89 

 kat 11  daire 67 Beylikdüzü istanbul

call.+90 5392477858

call.+90 5364675309

info@shayaninternational.com

شرکت شایان

شرکت  خدمات مهاجرتی شایان با مجوز رسمی و مدیریت توانمند که خود مترجم رسمی دادگستری و چندین محضر در استانبول است در نظر دارد که با دادن مشاوره های حقوقی در امر تجارت و انجام امور اقامتی و مهاجرتی و نیز خرید ملک و کارشناسی ملک شما از ادارات مربوطه شما را همراهی کرده  و در تمامی مراحل قانونی توسط مترجمان رسمی و وکلای حقوقی تا تحقق بخشیدن هدف شما عزیزان به صورت مرحله به مرحله در کنار شما دوستان باشد.

هر روز با اخبار و اطلاعات مفید ترکیه با ما در کانال تلگرام همراه باشید