غذاهای ترکیه turkish-cuisine

 آشپزخانه ترکیه در دنیا معروف است . این معروفیت نه تنها به  خاطر  مزه غذا ها  بلکه  به  خاطر تنوع غذا ها در ترکیه است . با  هر  ذائقه و  هر  بودجه ای  در ترکیه  می توانید  غذای  مورد نظر خودتان را  پیدا کنید . از  کباب های  مختلف گرفته تا دلمه و و کوفته  می توانید انتخاب کنید و لذت  ببرید .

درترکیه  وعده  غذایی  شام که  اعضای خانواده  با هم صرف می کند  اهمیت بیشتری  دارد . با پیش غذاهای مختلف و ساالاد شروع می شود  و پس از  صرف  غذای  اصلی  با  دسر  تمام میشود . اگر  برای  صرف  غذا به رستوران  رفتید  برای  دسر  باقلوای  ترکیه را فراموش  نکنید

از انواع کباب های ترکی کباب شیشلیک ، کباب بریان که در هر منطقه از ترکیه مشاهده میکنید و ارکدام با شرایط و اذویه جات خاصی آماده میشود. برای صرف غذاهای دریایی ، رستوران های ماهی  در بنادر رو به دریا یافت می شوند که اکثرا قدیمی هستند و جدابیت خاص خود را دارند. رستوران های به روز تر و مجلل تر را میتوانید در محله های ترابیا و ببک پیدا کنید. شیرینی های مربوط به سفره ترکی ،راحه الحلقوم ( لوکوم به زبان ترکی) و باقلوا میباشد. که به عنوان دسر بعد از کباب یا قهوه میل میکنند ، باقلوا و دسرهای ترکیه مانند کباب بسیار لذیذ و معروف میباشد که مختصر معرفی میکنیم : دسری از خانواده شیر یعنی،محلبی که جزو پودینگ هایی هستند که از نشاسته،آرد برنج و در اصل بدون استفاده از تخم مرغ و کره درست میشود.  دسرهای غلات شامل کلوچه های پخته شده،کلوچه های ماستی سرخ شده و دسر های ماهی تابه ای هستند.نوع دیگری از باقلوا شامل ورقه های نازکی هستند که بعد از گذاشتن پسته و گردوی آسیاب شده یا خامه در میان آنها روی آن کره مالیده بعد از طبخ روی آن شربت میریزند. این نوع شیرینی ها بر اساس شکل و اندازه و نوع مواد خام مورد استفاده شده در آن با نامهای مختلف از جمله سلطان،آشیانه بلبل،یا عمامه پیچیده و ... نامگذاری شده اند.غذای لقمه نیز از سرخ کردن قطعات نرم خمیر در روغن و خواباندن آن در شربت تهیه میشود.لب دلبر،ناف بانو،انگشت وزیر،نمونه های خوبی از این نوع شیرینی ها به شمار می آیند.
نوش  جانتان    ( عافیت اولسون)

تماس با ما

بخش املاک    : 05392477858

بخش  تحصیلی  : 05364675307

بخش بازرگانی   : 05319596123

بخش ترجمه      : 05316958794

کانال رسمی تلگرام : @shayaninternational

نشانی ما : استانبول ، بیلیک دوزو محله

شجمهوریتخیابان ناظم حیکمت ساختمان

آلتین تاش اوکوتان پارک پلاک ٨۹ طبقه ۱۱

واحد ۶۷

ارتباط با ما

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı

altın taş Okutan park binası  no :  89 

 kat 11  daire 67 Beylikdüzü istanbul

call.+90 5392477858

call.+90 5364675309

info@shayaninternational.com

شرکت شایان

شرکت  خدمات مهاجرتی شایان با مجوز رسمی و مدیریت توانمند که خود مترجم رسمی دادگستری و چندین محضر در استانبول است در نظر دارد که با دادن مشاوره های حقوقی در امر تجارت و انجام امور اقامتی و مهاجرتی و نیز خرید ملک و کارشناسی ملک شما از ادارات مربوطه شما را همراهی کرده  و در تمامی مراحل قانونی توسط مترجمان رسمی و وکلای حقوقی تا تحقق بخشیدن هدف شما عزیزان به صورت مرحله به مرحله در کنار شما دوستان باشد.

هر روز با اخبار و اطلاعات مفید ترکیه با ما در کانال تلگرام همراه باشید