میلیاردها تومان سرمایه شرکت های ایرانی در ترکیه | شرکت شایان نت

غیر از اینکه ایرانی ها علاقه زیادی به مهاجرت به کشور ترکیه پیدا کرده اند، سرمایه های ایرانی ها هم طی دو سال اخیر از کشور امارات به ترکیه انتقال پیدا کرده است، طوری که روز گذشته وزیر ترکیه از وجود 3350 شرکت با 101 میلیون دلار سرمایه ایرانی ها در ترکیه خبر داد.نهاد زیبکچی، در پاسخ کتبی به سوال «آلتان تا» نماینده کرد مردم «دیاربکر» از حزب «صلح و دمکراسی» در مجلس ترکیه گفته است در سال 2013 میلادی بیشتری واردات ترکیه از ایران را نفت و گاز و فرآورده های نفتی، پلاستیک و تولیدات پلاستیکی، مس و فرآورده های مسی تشکیل داده است. 

براساس این خبر، شمار شرکت هایی که با سرمایه اتباع ایرانی در ترکیه فعالیت دارند، سه هزار و 350 شرکت است و میزان سرمایه این شرکت ها که از سال 2002 میلادی تاکنون در ترکیه سرمایه گذاری کرده اند، بالغ بر 101 میلیون دلار است! 

در واقع طی دو سال گذشته سرمایه گذاری ها و مبادلات بین دو کشور پا به پای مهاجرت از ایران به ترکیه افزایش داشته است. البته سیاست های دولت های دو کشور هم در این میان بی تاثیر نبوده است. سیاست هایی که بر افزایش صددرصدی مبادلات اقتصادی دو کشور تا سقف 30 میلیارد دلار تا سه سال آینده تاکید دارد؛ تا جایی که دو سال پیش، وزیر رشد و توسعه ترکیه اعلام کرد حجم تبادلات تجاری ترکیه با ایران به 16 میلیارد دلار رسیده.

او این رقم را نازل عنوان کرده و گفته بود که میزان آن تا دو سال دیگر به 35 میلیارد دلار خواهد رسید. جودت ییلماز، وزیر رشد و توسعه ترکیه در آن زمان یادآور شده بود که حجم مبادلات تجاری ترکیه و ایران ظرف 10 سال اخیر هشت برابر شده است. همچنین نباید فراموش کنیم که بعد از تشدید تحریم ها، ترکیه از معدود کشورهایی بود که بانک های آن به مردم ایرانی خدمت بانکی ارائه دادند. همچنین به رغم فشار دولت آمریکا، مردم ترکیه روابط بازرگانی خود را با ایرانیان قطع نکرده اند

تماس با ما

بخش املاک    : 05392477858

بخش  تحصیلی  : 05364675307

بخش بازرگانی   : 05319596123

بخش ترجمه      : 05316958794

کانال رسمی تلگرام : @shayaninternational

نشانی ما : استانبول ، بیلیک دوزو محله

شجمهوریتخیابان ناظم حیکمت ساختمان

آلتین تاش اوکوتان پارک پلاک ٨۹ طبقه ۱۱

واحد ۶۷

ارتباط با ما

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı

altın taş Okutan park binası  no :  89 

 kat 11  daire 67 Beylikdüzü istanbul

call.+90 5392477858

call.+90 5364675309

info@shayaninternational.com

شرکت شایان

شرکت  خدمات مهاجرتی شایان با مجوز رسمی و مدیریت توانمند که خود مترجم رسمی دادگستری و چندین محضر در استانبول است در نظر دارد که با دادن مشاوره های حقوقی در امر تجارت و انجام امور اقامتی و مهاجرتی و نیز خرید ملک و کارشناسی ملک شما از ادارات مربوطه شما را همراهی کرده  و در تمامی مراحل قانونی توسط مترجمان رسمی و وکلای حقوقی تا تحقق بخشیدن هدف شما عزیزان به صورت مرحله به مرحله در کنار شما دوستان باشد.

هر روز با اخبار و اطلاعات مفید ترکیه با ما در کانال تلگرام همراه باشید