سفر زمینی به ترکیه

 

هر روز تعداد زیادی ماشین از مرزهای مشترک ایران و ترکیه عبور میکنند . چون ما با ترکیه مرز زمینی مشترک داریم انتخاب بسیاری از مسافرین سفر زمینی به ترکیهمیباشد . اگر شما نیز مایل هستید با وسیله نقلیه خودتان و یا با وسالیل نقلیه عمومی به صورت زمینی به ترکیه سفر کنید ، اطلاعات ذیل میتواند راهنمای مناسبی برای شما باشد . 
 
tourıst-qpr اگر با ماشین شخصی خود حرکت میکنید حتما میبایست برگه کاپوتاژ ، گواهینامه  بین المللی مالکیت خودرو ، پلاک ترانزیت ، گواهینامه بین المللی و بیمه آکسا همراه خود داشته باشید ، اما اگر از وسایل نقیله عمومی استفاده می کنید به این مدارک احتیاجی ندارید . برای ورود به ترکیه از سه نقطه مرزی می توانید عبور کنید :
 
 
 

1

مرز بازرگان که در 290 کیلومتری شهر تبریز واقع شده است .

 
 2مرز سرو که در 60 کیومتری شهر ارومیه واقع شده است .
 
 
3 مرز رازی که در 70 کیلومتری شهر خوی واقع شده است .
 
 
 
border 3-qpr
 
tourıst-qprاما بهترین مسیر زمینی برای ورود به ترکیه مرز بازرگان بین ایران و ترکیه  است . چون مسیر جاده تبریز به بازرگان که 290 کیلومتر میباشد ، جاده خوبی است و راحت می توانید سفر کنید .در انتهای جاده اصلی بازرگان حوطه مرزی قرار دارد . در زمان هایی که خیلی شلوغ نباشد و مجبور نباشید در صف طولانی ماشین ها منتظ بمانید ، تشریفات خروج مرز روی هم رفته یک ساعت طول خواهد کشید . برای ورود به ترکیه شما نیاز به ویزا ندارید و با پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد می توانید اجازه ورود به ترکیه را در مرز ترکیه دریافت کنید و با این مهر ورود 3 ماه می توانید در ترکیه تردد داشته باشید . 
 
 
border-qpr
 
 اما بعد از ورود به مرز ترکیه و پس از دریافت ورود ترکیه اولین شهر در مسیر شما شهر دوبایزید است که در فاصله 45 کیلومتری از مرز قرار دارد . این شهر کوچک کلاٌ  محل مناسبی برای اقامت نمیباشد .بعد با تابلویی رو به رو می شوید که مسافت را تا شهر های مختلف نوشته است و اینجا میبایست مسیر خود را انتخاب کنید . اگر با تورترکیه به این شهر سفر میکنید در واقع تمام هماهنگی های مربوطه به عهده راهنمای تور شما میباشد .
 
zamın2-qpr
 
 
     وضعیت راههای ترکیه از بایت کیفیت جاده ها و امنیت به چه صورت میباشد ؟
 
     تعداد زیادی از مسافرینی که به صورت زمینی به ترکیه سفر میکنند ، در ارتباط با برقراری امنیت در جهده های ترکیه نگرانند . در واقع چون در سالهای نه چندان دور تقریباٌ حدود 10 سال پیش     راههای زمینی برخی از مناطق ترکیه خیلی امن نبودند هنوز این نگرانی برای سفر زمینی به ترکیه وجود دارد . اما در حال حاضر می توانید با خیال راحت سفر کنید در تمام مسیرهای ترکیه امنیت     برقرار است و با سالهای گذشته بسیار تفاوت کرده است . از لحاظ جاده و وضعیت و کیفیت راهها نیز باید بگوییم که نسبت به سالهای قبل کیفیت بسیار بهتری دارند .
 
zamın-qpr
 
   هزینه بنزین در ترکیه چقدر میباشد ؟
   
   ترکیه جزو گرانترین کشورهای دنیا بر اساس نرخ بنزین میباشد . در حال حاض نرخ هر لیتر بنزین حدود 5 لیره ترک میباشد . شرکت های مختلفی مانند شل ، ب پ و غیره در این زمینه رقابت و فعالیت دارند اما نرخ بنزین ها تقریباٌ یکسان است . اگر قصد مسافرت زمینی در ترکیه را دارید ، خیالتان راحت باشد در هیچ کدام از راههای ترکیه بدون بنزین نخواهید ماند . تمام راههای ترکیه پر اغز پمپ بنزین است که توسط شرکتهای مختلف خصوصی اداره می شوند . 
 
Petrol Ofisi 1-qpr
 
 

تماس با ما

بخش املاک    : 05392477858

بخش  تحصیلی  : 05364675307

بخش بازرگانی   : 05319596123

بخش ترجمه      : 05316958794

کانال رسمی تلگرام : @shayaninternational

نشانی ما : استانبول ، بیلیک دوزو محله

شجمهوریتخیابان ناظم حیکمت ساختمان

آلتین تاش اوکوتان پارک پلاک ٨۹ طبقه ۱۱

واحد ۶۷

ارتباط با ما

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı

altın taş Okutan park binası  no :  89 

 kat 11  daire 67 Beylikdüzü istanbul

call.+90 5392477858

call.+90 5364675309

info@shayaninternational.com

شرکت شایان

شرکت  خدمات مهاجرتی شایان با مجوز رسمی و مدیریت توانمند که خود مترجم رسمی دادگستری و چندین محضر در استانبول است در نظر دارد که با دادن مشاوره های حقوقی در امر تجارت و انجام امور اقامتی و مهاجرتی و نیز خرید ملک و کارشناسی ملک شما از ادارات مربوطه شما را همراهی کرده  و در تمامی مراحل قانونی توسط مترجمان رسمی و وکلای حقوقی تا تحقق بخشیدن هدف شما عزیزان به صورت مرحله به مرحله در کنار شما دوستان باشد.

هر روز با اخبار و اطلاعات مفید ترکیه با ما در کانال تلگرام همراه باشید